22.9 C
Ohrid
петок, јуни 14, 2024
ПочетнаМакедонијаКондонски на Регионална средба на новоформираните ограноци на Форумот на пензионери на...

Кондонски на Регионална средба на новоформираните ограноци на Форумот на пензионери на СДСМ од ИЕ 5

Регионална средба на новоформираните ограноци на Форумот на пензионери на СДСМ од ИЕ 5. Во врска со претстојните локални избори и други организациони активности, Форумот на пензионери разговараше на повеќе теми. На средбата присуствуваше и Претседателот на Форумот на пензионери на СДСМ, Бранирод Михајлоски.

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

По 100 и 200 евра од општина Бутел за најдобрите основци

Под мотото „По правилниот пат чекорам” општина Бутел ја продолжува традицијата која ја започнаа минатите години и доделија парични ваучери на најдобрите ученици...

Лена е најмладиот мајстор за бурек, почнала да меси на петгодишна возраст

Во Обреновац се наоѓа пекарата Тијана во која работи малата Лена. Кариерата ја започнала кога имала само пет години, кога ги направила првите колачи. Девојчето...

После повеќегодишното барање на сите фудбалски школи и фудбалски клубови, градоначалникот Пецаков успеа да го реализира проектот за осветлување на помошното фудбалско игралиште со...

После повеќегодишното барање на сите фудбалски школи и фудбалски клубови успеавме да го реализираме проектот за осветлување на помошното фудбалско игралиште со вештачка трева....

Детали од МВР за убиството во Кратово-36 годишната В.И со нож го заклала сопругот и свекорот !

Полициски службеници од ОВР Кратово вчеравечер околу 22:08 часот, ја лишиле од слобода В.И.(36) од Кратово. -Таа се сомничи дека во семејната куќа во Кратово...