29.9 C
Ohrid
понеделник, јули 15, 2024
ПочетнаМакедонијаНајдоброто за Битола!Христо Кондовски за Битола!

Најдоброто за Битола!Христо Кондовски за Битола!

СДСМ Битола работи со полна пареа на подготовки за новата победа што ќе извојува на претстојните локални избори!
Се селектираат сите предлози од граѓаните, се пишува предизборната програма која ќе биде слика на потребите на битолчани!СДСМ го има најдоброто за Битола!


Христо Кондовски за Битола!Можно е да е слика од 3 луѓе и луѓе што стојатМожно е да е слика од 2 луѓе и внатре
СДСМ како одговорна и партија блиска до народот, преку кампањата „Од врата до врата“, директно разговара со граѓаните за нивните проблеми, потреби и барања, а во исто време ги информира граѓаните за реализираните проекти во изминатиов период.

spot_imgspot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Фатиме Фетаи стана доктор на науки

Обвинителката Фатиме Фетаи го одбрани докторскиот труд на тема „Главна расправа во практиката – предизвици и дилеми“ на правниот факултет „Јустинијан Први“. На одбраната,...

Градоначалникот Пецаков: На мое големо задоволство, заедно со премиерот Христијан Мицкоски денеска официјално го означивме почетокот на изградбата на новата спортска сала во ООУ...

На мое големо задоволство, заедно со премиерот Христијан Мицкоски денеска официјално го означивме почетокот на изградбата на новата спортска сала во ООУ „Ванчо Николески“...

Мицкоски од Охрид: Започнуваат значајните проекти кои им беа ветени на граѓаните.

Денес сум во Охрид каде започнуваат значајни проекти ветени на граѓаните. - Ветивме и остваруваме - камен темелник на спортска сала во Лескоец. Спортската...

Тепачка помеѓу две семејства во Штип, полицијата приведе 11 лица

На 13.07.2024 во Штип, полициски службеници од СВР Штип ги лишил од слобода З.М.(27), М.С.(29),М.К.(27), А.К.(24), М.К.(50), М.К.(30), Ш.К.(52), Е.Д.(43), Џ.Д.(23), А.Д.(25) и Џ.Ј.(28)...