15.9 C
Ohrid
понеделник, април 15, 2024
ПочетнаМакедонијаХристо Кондовски: Отворени за нови идеи и иницијативи на општествено политичката сцена

Христо Кондовски: Отворени за нови идеи и иницијативи на општествено политичката сцена

Отворени за нови идеи и иницијативи на општествено политичката сцена.
Вечерва на средба со Претседателот на Движењето за демократија, права и слобода, Един Јакуповиќ и членовите на извршниот одбор Радосав Николиќ и Емир Алиловски.
Со заеднички напори до поубава Битола за сите нас!

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Влада: 24 април и 8 мај се неработни денови, се препорачува и приватниот сектор да не работи

Деновите кога ќе се одржат изборите за претседател на Македонија и за пратеници во Собранието се прогласени за неработни денови за сите граѓани на...

Пецаков уште еднаш им одговори на сите што сакаат да го оцрнат предизборно !

🗣Со оглед на тоа дека бев прозван од некои иницијативи и медиуми во врска со изградба на хотел во месноста Горица, а во интерес...

Голема акција во Идризово: Уапсени 17 затворски полицајци, веќе се однесени во Суд

Во голема акција во затворот Идризово утрово, уапсени се 17 припадници на затворската полиција, кои веќе се во Суд. Акцијата ја води Обвинителството за организиран...

О2: Мијалкови започнаа да градат луксузен хотел во Охрид, уништена шума стара 70 години

Во Охрид, над Горица 3 започнува градба на хотел, а за таа цел е унишена стара шума над 70 години која ја засадиле жители...