20.9 C
Ohrid
понеделник, јуни 24, 2024
ПочетнаМакедонијаЗа час и половина , лекарот Бошко Илиев од Кавадрци, трипати го...

За час и половина , лекарот Бошко Илиев од Кавадрци, трипати го преплива езерото Гратче.

За час и половина , лекарот Бошко Илиев од Кавадрци, трипати го преплива езерото Гратче.

 

За час и половина , лекарот по спортска медицина и маратонси пливач Бошко Илиев од Кавадрци, трипати го преплива езерото Гратче, остварувајќи должина од околу 4 километри и реализирајќи го својот 103 маратон во пливање…
Видео Тука

spot_imgspot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Ова е свештеникот кој беше заклан од страна на терористите во Дагестан

Најмалку пет полицајци загинаа, а најмалку 9 се ранети во нападот што се случи денеска во градот Дербент, Република Дагестан. Меѓу жртвите е и...

Прилепчанецот Сашо е новиот победик во регионалното музичко шоу „Никогаш не е доцна“

Со над 6.000 освоени смс-гласови, македонскиот натпреварувач Сашо Башески вечерва победи во регионалното музичко шоу „Никогаш не е доцна“. Талентираниот прилепчанец со месеци важеше за...

ЦУК: Во поплавена куќа во Јегуновце има заглавено семејство

Во поплавена куќа во општина Јегуновце, во с. Сиричино има заглавено семејство, информира Центарот за управување со кризи. Тетовската ТППЕ работи на нивно извлекување.

Донев до Костадиноска Стојческа: Јас и Охриѓани нема да ви простиме!

Пратеникот Сашо Донев од говорницата на Собранието ја потсети поранешната министерка за култура Бисера Костадиноска Стојческа за се што не направила за Охрид. ВИДЕО