22.9 C
Ohrid
четврток, јули 18, 2024
ПочетнаМакедонијаКандидатот за градоначалник на Битола, Христо Кондовски вечерва на средба со жители...

Кандидатот за градоначалник на Битола, Христо Кондовски вечерва на средба со жители на МЗ Коле Канински

Кандидатот и иден градоначалник на Битола, Христо Кондовски вечерва на средба со жители на МЗ Коле Канински !
– ЛЕД осветлување на сите улиците во месната заедница
– По повеќе од 40 години улиците Ѓорѓи Ѓорѓиев Џоџа и Пробиштип добија нова водоводна и канализациона мрежа и нов асфалт
– Реконструирана е улицата Димитар Илиевски Мурато на потегот од Чифте фурни до зграда Грозд
– Исплатени долгови на ОУ Коле Канински и се подготвуваат реконструктивни зафати
СДСМ изминатите четири години направи крупни чекори кон подобрување на квалитетот на живот на жителите на оваа месна зедница и воопшто на битолчани !
Со нови сили, забрзана динамика, домаќински и одговорни како што ни доликува, продолжуваме и во новиот мандат !
СДСМ го има најдборото за нашата општина !
Христо Кондовски за Битола !

spot_imgspot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Силно невреме го зафати Скопје: Кровна конструкција се заплетка на кабли од далновод.

Поради силното невреме кое го зафати Скопје, дел од кровна конструкција заврши на далновод. Кровната конструкција која ветрот ја оддува се заплетка во каблите од...

Украден калашников од полициската станица во Скопје

Во полициската станица во Карпош украдено е автоматско оружје „калашников“ брифираат извори на Порталикс. Информацијата ја потврди и МВР кои велат дека од 19 јуни...

При контрола на ноќен клуб во Тетово пронајдени 32 жени од Русија, Молдавија, Украина, Косово, Албанија, Србија, Словенија и Казахстан

Полициски службеници од СВР Тетово при контрола на ноќен клуб во тетовско Горно Седларце на 17/18.07 во периодот од 23:30 до 5 часот изутрината...

Бајден е позитивен на ковид-19, ќе паузира од кампањата

Американскиот претседател Џо Бајден е позитивен на ковид-19, потврди Белата куќа. Веста е објавена откако Бајден не се појавил на настан поврзан со претседателската...