20.9 C
Ohrid
понеделник, јуни 24, 2024
ПочетнаМакедонијаТамара Тодевска: Успешните концерти во Скопје, Битола и Охрид се доказ дека...

Тамара Тодевска: Успешните концерти во Скопје, Битола и Охрид се доказ дека никогаш не ги изгубив своите фанови

Тамара Тодевска пред камерата за Бекстејџ кажа дека не ги изгубила своите фанови после промашената строфа на химната, едноставно фановите не ме пуштаа да си одам. Малечки дечиња чекаа автограм од мене се сликавме сите заедно, едноставно јас сум прескреќна, верував во себе и знаев дека ќе успеам а тоа им го препорачувам на сите нови музички имиња на естрадата, едноставно верувајте, во себе и ќе стигнете далеку.

spot_imgspot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Ова е свештеникот кој беше заклан од страна на терористите во Дагестан

Најмалку пет полицајци загинаа, а најмалку 9 се ранети во нападот што се случи денеска во градот Дербент, Република Дагестан. Меѓу жртвите е и...

Прилепчанецот Сашо е новиот победик во регионалното музичко шоу „Никогаш не е доцна“

Со над 6.000 освоени смс-гласови, македонскиот натпреварувач Сашо Башески вечерва победи во регионалното музичко шоу „Никогаш не е доцна“. Талентираниот прилепчанец со месеци важеше за...

ЦУК: Во поплавена куќа во Јегуновце има заглавено семејство

Во поплавена куќа во општина Јегуновце, во с. Сиричино има заглавено семејство, информира Центарот за управување со кризи. Тетовската ТППЕ работи на нивно извлекување.

Донев до Костадиноска Стојческа: Јас и Охриѓани нема да ви простиме!

Пратеникот Сашо Донев од говорницата на Собранието ја потсети поранешната министерка за култура Бисера Костадиноска Стојческа за се што не направила за Охрид. ВИДЕО