21.9 C
Ohrid
петок, јули 19, 2024
ПочетнаМакедонијаКондовски на средба со претставници на „Сојузот на Борците од НОАВМ 1941...

Кондовски на средба со претставници на „Сојузот на Борците од НОАВМ 1941 – 1945 и граѓаните продолжувачи“ – Битола

На еден од најсветлите датуми во историјата на македонската држава, Денот на независноста, 8 Септември, средба со претставници на „Сојузот на Борците од НОАВМ 1941 – 1945 и граѓаните продолжувачи“ – Битола.
На овој ден, на оваа државотворна организација уште еднаш ѝ оддаваме признание за огромниот придонес во поставувањето на темелите на македонската државност.
Секогаш отворени за нивните идеи и сугестии посветено тргнуваме во нови предизвици.
Нивните заложби не обврзуваат сега преку прогресивни политики да градиме подобро општество за сите.
#СДСМ#НајдобротоЗаНашатаОпштина

spot_imgspot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Силно невреме го зафати Скопје: Кровна конструкција се заплетка на кабли од далновод.

Поради силното невреме кое го зафати Скопје, дел од кровна конструкција заврши на далновод. Кровната конструкција која ветрот ја оддува се заплетка во каблите од...

Украден калашников од полициската станица во Скопје

Во полициската станица во Карпош украдено е автоматско оружје „калашников“ брифираат извори на Порталикс. Информацијата ја потврди и МВР кои велат дека од 19 јуни...

При контрола на ноќен клуб во Тетово пронајдени 32 жени од Русија, Молдавија, Украина, Косово, Албанија, Србија, Словенија и Казахстан

Полициски службеници од СВР Тетово при контрола на ноќен клуб во тетовско Горно Седларце на 17/18.07 во периодот од 23:30 до 5 часот изутрината...

Бајден е позитивен на ковид-19, ќе паузира од кампањата

Американскиот претседател Џо Бајден е позитивен на ковид-19, потврди Белата куќа. Веста е објавена откако Бајден не се појавил на настан поврзан со претседателската...