18.9 C
Ohrid
петок, јули 19, 2024
ПочетнаМакедонијаНад 30 жртви неофицијално во пожарот во Тетово, меѓу нив и медицински...

Над 30 жртви неофицијално во пожарот во Тетово, меѓу нив и медицински персонал

Пожарот во модуларната болница во Тетово е изгаснат, меѓутоа целосно е изгорена модуларната болница. Неофицијално има околу 30 жртви, меѓу нив има и пациенти и персонал.

Пожарот избувнал околу 21 часот и веднаш биле пратени противпожарните екипи и полицијата за да се локализира пожарот. Се чека да се изврши увид и да биде објавена официјалната бројка на жртви, пишува Сител Тв.

spot_imgspot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Силно невреме го зафати Скопје: Кровна конструкција се заплетка на кабли од далновод.

Поради силното невреме кое го зафати Скопје, дел од кровна конструкција заврши на далновод. Кровната конструкција која ветрот ја оддува се заплетка во каблите од...

Украден калашников од полициската станица во Скопје

Во полициската станица во Карпош украдено е автоматско оружје „калашников“ брифираат извори на Порталикс. Информацијата ја потврди и МВР кои велат дека од 19 јуни...

При контрола на ноќен клуб во Тетово пронајдени 32 жени од Русија, Молдавија, Украина, Косово, Албанија, Србија, Словенија и Казахстан

Полициски службеници од СВР Тетово при контрола на ноќен клуб во тетовско Горно Седларце на 17/18.07 во периодот од 23:30 до 5 часот изутрината...

Бајден е позитивен на ковид-19, ќе паузира од кампањата

Американскиот претседател Џо Бајден е позитивен на ковид-19, потврди Белата куќа. Веста е објавена откако Бајден не се појавил на настан поврзан со претседателската...