22.9 C
Ohrid
петок, јуни 14, 2024
ПочетнаМакедонијаХРИСТО КОНДОВСКИ -ЧЕСТИТ 8 СЕПТЕМВРИ!

ХРИСТО КОНДОВСКИ -ЧЕСТИТ 8 СЕПТЕМВРИ!

Поклонувајќи се пред споменот на оние кои пожртвувано се бореле за македонската државност, денеска до сите граѓани упатувам искрени честитки по повод 30 години независност.
По три децении интензивен процес на градење на македонската држава, денеска сме исправени пред нови предизвици!
Ако некогаш со распадот на Југославија, борбата за македонска сувереност се водеше со многу тензии, денеска таа борба ја водиме со посветено работење на развојот на нашето општество во сите области на живеење и работа.
Токму во тоа ја гледам мојата улога во однос на Битола – преку агресивни менаџерски практики да обезбедам забрзан општествено економски развој.
Со тоа Битола брзо ќе прерасне во општина која нема да чека пред вратите на Европа, туку таа самата ќе биде европска во секоја смисла на зборот.
Денешниот светол датум од македонската историја не обврзува на тоа!

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Лена е најмладиот мајстор за бурек, почнала да меси на петгодишна возраст

Во Обреновац се наоѓа пекарата Тијана во која работи малата Лена. Кариерата ја започнала кога имала само пет години, кога ги направила првите колачи. Девојчето...

После повеќегодишното барање на сите фудбалски школи и фудбалски клубови, градоначалникот Пецаков успеа да го реализира проектот за осветлување на помошното фудбалско игралиште со...

После повеќегодишното барање на сите фудбалски школи и фудбалски клубови успеавме да го реализираме проектот за осветлување на помошното фудбалско игралиште со вештачка трева....

Детали од МВР за убиството во Кратово-36 годишната В.И со нож го заклала сопругот и свекорот !

Полициски службеници од ОВР Кратово вчеравечер околу 22:08 часот, ја лишиле од слобода В.И.(36) од Кратово. -Таа се сомничи дека во семејната куќа во Кратово...

Холандскиот турист бил каснат од отровната змија додека ја разгледувал Самоиловата тврдина во Охрид.

Холандскиот турист кој за малку ќе го загубеше животот поради тоа што немало серум во болницата во Охрид, бил каснат од отровната змија додека...