34.9 C
Ohrid
понеделник, јули 15, 2024
ПочетнаМакедонијаД-р Атанас: Како смеете да барате оставки од „совршениот” министер и „перфектнава”...

Д-р Атанас: Како смеете да барате оставки од „совршениот” министер и „перфектнава” влада.

Нели знаете дека они сеКако смеете да барате оставки од „совршениот” министер и „перфектнава” влада, прашува доц. д-р Атанас Кирјаковски, професор по психологија и когнитивни науки.

Нели знаете дека они се само на функции за медот, а не одговорноста? Ласкарци, пожарите низ Македонија, преку 6000 умрени од ковид (официјално), ова вчера во Тетово… како смеете бре да барате оставки!?, коментира професорот.

spot_imgspot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Фатиме Фетаи стана доктор на науки

Обвинителката Фатиме Фетаи го одбрани докторскиот труд на тема „Главна расправа во практиката – предизвици и дилеми“ на правниот факултет „Јустинијан Први“. На одбраната,...

Градоначалникот Пецаков: На мое големо задоволство, заедно со премиерот Христијан Мицкоски денеска официјално го означивме почетокот на изградбата на новата спортска сала во ООУ...

На мое големо задоволство, заедно со премиерот Христијан Мицкоски денеска официјално го означивме почетокот на изградбата на новата спортска сала во ООУ „Ванчо Николески“...

Мицкоски од Охрид: Започнуваат значајните проекти кои им беа ветени на граѓаните.

Денес сум во Охрид каде започнуваат значајни проекти ветени на граѓаните. - Ветивме и остваруваме - камен темелник на спортска сала во Лескоец. Спортската...

Тепачка помеѓу две семејства во Штип, полицијата приведе 11 лица

На 13.07.2024 во Штип, полициски службеници од СВР Штип ги лишил од слобода З.М.(27), М.С.(29),М.К.(27), А.К.(24), М.К.(50), М.К.(30), Ш.К.(52), Е.Д.(43), Џ.Д.(23), А.Д.(25) и Џ.Ј.(28)...