23.9 C
Ohrid
четврток, јуни 13, 2024
ПочетнаМакедонијаД-р Тони Коњановски е кандидатот за градоначалник на Битола од ВМРО ДПМНЕ

Д-р Тони Коњановски е кандидатот за градоначалник на Битола од ВМРО ДПМНЕ

Општинскиот комитет на ВМРО ДПМНЕ вечерва соопшти дека Д-р Тони Коњановски е кандидатот за градоначалник на Битола на ВМРО ДПМНЕ и коалицијата…
РАДИО ЛИДЕР
СЛУШАЈ

Д-р Тони Коњановски е кандидатот за градоначалник на Битола од ВМРО ДПМНЕ и коалицијата
Општинскиот комитет на ВМРО ДПМНЕ вечерва соопшти дека Д-р Тони Коњановски е кандидатот за градоначалник на Битола на ВМРО ДПМНЕ и коалицијата.

– Коњановски е долгогодишен доктор, битолчанец од стара позната градска фамилија, а професионално ја продолжува традицијата на својот татко. Д-р Тони Коњановски, својот работен век го поминува во ЈЗУ “Центар за јавно здравје”, а последниве четири години ја извршуваше и функцијата советник во Советот на општина Битола. Коњановски е најсериозно најдобрата понуда за Битола, заради тоа што најпрвин ја познава Битола, ги познава сите проблеми на битолчани, а четиригодишниот мандат во Советот му помага точно и прецизно да ги лоцира инфраструктурните, сообраќајните и предизвиците за локален економски развој на Битола, преку нови инвестиции, нови работни места и вложување во туризмот. Д-р Тони Коњановски, во време на КОВИД кризата, ја потврди својат висока професионалност, човечност и хуманост, стои во објавата.

Пеце Милевски пак е носителот на листата на коалцијата за советници во Советот на Општина Битола.

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Мечка убила и изела овци во гостиварско село Равен

На бројот за итни случаи 112, синоќа регистрирана е пријава за напад од мечка врз овци во општина Гостивар, информираат денеска од Центарот за...

Три часа по пријавата е пронајдено исчезнатото момче во Битола – полицијата со први детали

Во 21 часот и 30 минути таткото на исчезнатото момче пријавило во полициска станица дека е исчезнат неговиот син. Полицијата веднаш излегла на терен...

Апел на социјалните мрежи за исчезнато младо момче од Битола

На социјалните мрежи се шири апел за младо исчезнато момче во Битола. -Исчезнато е лицето Стефан Ангеловски од населба. Г. Оризари, висок 190см. тежок околу...

Преку проектот „За сите деца“, Општина Охрид за прв пат организира богата културно-забавна програма посветена на најмладите охриѓанчиња

Преку проектот „За сите деца“, Општина Охрид за прв пат организира богата културно-забавна програма посветена на најмладите охриѓанчиња и најмладите гости кои летуваат во...