1.7 C
Ohrid
четврток, јануари 20, 2022
Почетна Македонија Ocтавка има само од економскиот директор на Тетовската болница, Другите си ја...

Ocтавка има само од економскиот директор на Тетовската болница, Другите си ја префрлаат топката тврди Фуркан Салиу

Translate (Eng):[gtranslate]

Новинарот на Клан Македонија, Фуркан Салиу на социјалните мрежи пред малку објави дека по трагедијата која се случи во модуларната ковид болница во Тетово во која починаа 14 лица, оставка ќе има само од економскиот директор на тетовската болница Артан Етеми.

Според него никој друг од Владата не планира да понесе одговорност и да поднесе оставка, а владината седница веќе е завршена.

-Заврши владината седница… Никој освен економскиот директор на тетовската болница, Артан Етеми, нема да поднесе оставка, пишува Салиу на Твитер.

РЕКЛАМА