24.9 C
Ohrid
четврток, јуни 20, 2024
ПочетнаМакедонијаOcтавка има само од економскиот директор на Тетовската болница, Другите си ја...

Ocтавка има само од економскиот директор на Тетовската болница, Другите си ја префрлаат топката тврди Фуркан Салиу

Новинарот на Клан Македонија, Фуркан Салиу на социјалните мрежи пред малку објави дека по трагедијата која се случи во модуларната ковид болница во Тетово во која починаа 14 лица, оставка ќе има само од економскиот директор на тетовската болница Артан Етеми.

Според него никој друг од Владата не планира да понесе одговорност и да поднесе оставка, а владината седница веќе е завршена.

-Заврши владината седница… Никој освен економскиот директор на тетовската болница, Артан Етеми, нема да поднесе оставка, пишува Салиу на Твитер.

spot_imgspot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Почина 25 годишен професионален војник синоќа во Скопје !!

Синоќа во Клиниката за анестезија, реанимација и интензивно лекување КАРИЛ почина професионалниот војник А.Ј. (25), соопшти Генералштабот на Армијата на Македонија. Војникот беше еден...

Неготинчанец ја запалил семејната куќа оти бил скаран со неговиот татко и мајка !!!

Дваесет и седумгодишен неготинчанец со иницијали М.А. доби кривична пријава од полицијата, откако предизвика пожар во домот на неговите родители, и покрај судската забрана...

Aлбански репрезентативец ги пцуеше Македонците и Србите по натпреварот против Хрватска

Албанија се спаси од пораз против Хрватска со гол во 95. минута (2-2), но натпреварот го одбележаа провокативни пораки од трибините, а уште поголем...

Луѓето над 40 години треба да работат само 3 дена во неделата

Истражување од 2016 година, објавено неодамна, открива дека од луѓето над 40 години може да се добијат најдобри резултати на работа ако тие работат...