19.9 C
Ohrid
петок, јуни 14, 2024
ПочетнаМакедонијаНе наседнувајте: Видеото со пожарот наводно од модуларната болница во Тетово е...

Не наседнувајте: Видеото со пожарот наводно од модуларната болница во Тетово е лажно

На социјалната мрежа ТикТок се појави видео од надзорна камера во ковид болница на кое се гледа како настанува експлозија од апарат по што се шири пожар.

На видеото пишува „Молете се за Тетово“ и истото се шири на социјалните мрежи со цел да се прикаже наводно како настанал пожарот во Тетово.

Доколку го погледнете убаво видеото ќе видите дека на камерата пишува „Прв кат“ (first floor) што веднаш отвора простор за сомнеж, бидејќи во модуларната болница во Тетово немаше катови.

Видеото го пребаравме на Гугл и дојдовме до вест од септември 2020 година за пожар во ковид болница во Вадодара, западна Индија кој се случил на 8 септември. Пожарот настанал откако настанал дефект кај вентилатор по што тој се запалил.
Видео ТУКА

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Сиљановска не знае колку чинело патувањето во Берлин

Претседателката Гордана Сиљановска Давкова денеска во изјава за медиумите, а по прашање во врска со нејзиното патување во Берлин каде што учествуваше на Конференцијата...

Бајден: Нема да го помилувам мојот син ниту да му ја ублажам казната

Американскиот претседател Џо Бајден нема да го помилува својот син Хантер или да му ја ублажи казната за три кривични дела поврзани со купување...

Двојно убиство доцна вечерва ја потресе Македонија

Двојно убиство се случи вечерва во еден град од источниот дел од државата, дознава 24инфо.мк. Жена на возраст од 37 години со нож го усмртила...

Македонската јавност згрозена: Четири лица тепале мајка пред нејзините деца

На 17.05.2024 во Виница, пријавените физички ја нападнале М.Р.(31) пред нејзините малолетни деца. Надворешната канцеларија за криминалистички работи Виница поднесе кривична пријава против С.Д.(35) од...