20.9 C
Ohrid
понеделник, јуни 24, 2024
ПочетнаМакедонијаУште едно потресно сведоштво на тетовец: „Ни рекоа да доаѓаме во болницата...

Уште едно потресно сведоштво на тетовец: „Ни рекоа да доаѓаме во болницата за ние сами да го храниме татко ми “

Мунир Биљали, син на родители кои биле во модуларната болница во Тетово, вчера своето потресно сведоштво го раскажал за „ТВ21“.

Тој не знаел дали неговите родители се живи, па го упатиле кон Скопје, а таму не му дале одговор.

Биљали вели дека некоја докторка му рекла да доаѓа некој од неговото семејство да биде покрај татко му, и да го храни, а денеска и вчера сите велат дека има забрана за посети на ковид позитивни пациенти. Дента пред пожарот во 20:30 разговаравме, потоа легнав да одморам за работа. Ми се јави некој и ми кажа што се случило во болницата. Не знаевме дали е татко ми или некој друг, само ми рече да одам да видам. Кога отидовме таму, што да видиме сѐ беше пеплосано. Не знаевме ништо, талкавме по болницата, еден доктор вели горе, еден доле, но никого не најдовме.

Видео: ТУКА

spot_imgspot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Прилепчанецот Сашо е новиот победик во регионалното музичко шоу „Никогаш не е доцна“

Со над 6.000 освоени смс-гласови, македонскиот натпреварувач Сашо Башески вечерва победи во регионалното музичко шоу „Никогаш не е доцна“. Талентираниот прилепчанец со месеци важеше за...

ЦУК: Во поплавена куќа во Јегуновце има заглавено семејство

Во поплавена куќа во општина Јегуновце, во с. Сиричино има заглавено семејство, информира Центарот за управување со кризи. Тетовската ТППЕ работи на нивно извлекување.

Донев до Костадиноска Стојческа: Јас и Охриѓани нема да ви простиме!

Пратеникот Сашо Донев од говорницата на Собранието ја потсети поранешната министерка за култура Бисера Костадиноска Стојческа за се што не направила за Охрид. ВИДЕО

Бебе во тешка состојба донесено во прилепската болница – починало на пат кон Скопје

На 22.06.2024 во 16.20 часот во Полициската станица Прилеп било пријавено дека во болницата во Прилеп во тешка здравствена состојба, од неговта мајка Ф.Ј.(34)...