29.9 C
Ohrid
вторник, јуни 18, 2024
ПочетнаМакедонијаНиз медиумите се шпекулира дека Д-р Костов ќе го наследи министерот...

Низ медиумите се шпекулира дека Д-р Костов ќе го наследи министерот Венко Филипче?!

Д-р Христијан Костов ќе го наследи Венко Филипче во Министерството за здравство откако пред еден час си поднесе оствака на функцијата, дознава Нетпресс.

Костов е од Струмица и е актуелен директор на ГОБ „8 Септември“. Тој ќе биде предлог на СДСМ.

Пишува- Нет Прес

После половина час Доктор Костов оваа информација ја демантираше јавно, и кажа дека ние сеуште имаме министер а тоа Венко Филипче. За демантот прочитајте Тука

spot_imgspot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Веќе втор ден се трага по Злата Јанкова (45) од Свети Николе-Со такси тргнала да си оди, но не стигнала дома..

Веќе втор ден се трага по Злата Јанкова (45) од Свети Николе, која во неделата околу 15 часот тргнала да си оди дома, во...

Четири и пол часа траела операцијата на ПСС за извлекување на телата на сопружниците од Ресен кои загинаа во страотна сообраќајна незгода !

Четири и пол часа траела операцијата на Планинарската спасителна служба за извлекување на беживотните тела на сопружниците од Ресен кои со своето возило излетале...

Фондот пак го одби Леонид да му даде пари за лекување, објави Андоновски

Заменик-народниот правобранител, Јован Андоновски, објави дека Фондот за здравство одново донел решение со кое одбива да го плати лекувањето на Леонид Индов во Виена....

На 89 годишна возраст почина првиот претседател на Собранието на самостојна и суверена Република Македонија, Стојан Андов.

На 89 годишна возраст почина првиот претседател на Собранието на самостојна и суверена Република Македонија, Стојан Андов. Андов е роден во Кавадарци на 30 ноември...