15.6 C
Ohrid
недела, април 14, 2024
ПочетнаМакедонијаПоследен поздрав за една од жртвите во пожарот: Ферди беше прекрасен сопруг...

Последен поздрав за една од жртвите во пожарот: Ферди беше прекрасен сопруг и татко, верен работник и другар !!!

Меѓу жртвите на возраст од 29 до 79 години кои вчера го загубија животот во пожарот што ја зафати модуларната болница има и здравствен работник.

Toj не бил вработен во тетовската болница, туку во ПЗУ „Бамикор Медика“ и наводно неодамна го прележал вирусот.

Неговите колеги се простија од него со емотивен статус на „Фејсбук“.

„Со длакока болка и тага ги известуваме сите наши соработници-пациенти дека во синоќешниот пожар трагично го загуби животот нашиот долгогодишен здравствен работник Ферди Шакири, добар пријател, другар, верен работник, добар сопруг и татко. Изразувавме длабоко сочуство до семејството“, стои во објавата.


Извор: Мастило

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Силјановска Давкова: Химната ни е запишана во генетскиот код

Морам да кажам, Бутел го прави горд Дејан Ѓеоргиевски. Ете ја едноставната формула за гордост: Кога сте вицешампион на Олимпијада, а доаѓате од една...

Скопје блеска во новогодишен амбиент среде април

Четири и пол месеци по дочекот на Новата Година, во Скопје се уште владее новогодишна еуфорија. Причина за тоа се украсите кои се уште...

Поранешниот директор на финансиска полиција Арафат Муареми од СДСМ премина во ДУИ

Поранешниот директор на финансиска полиција Арафат Муареми од СДСМ премина во ДУИ. Оваа вест тој ја потврди на својот Фејсбук профил. „Почитувани семејства, пријатели, колеги и...

Изложба посветена на вонвременскиот охридски уметник Вангел Наумовски

Синоќа имав чест да присуствувам на изложба посветена на вонвременскиот охридски уметник Вангел Наумовски. Изложбата беше организирана од ЛК „Лихнидос“, а на неа присуствуваа...