22.9 C
Ohrid
петок, јуни 14, 2024
ПочетнаМакедонијаТрамп би го поразил Бајден во боксерски ринг

Трамп би го поразил Бајден во боксерски ринг

Поранешниот американски претседател на претседателските избори загуби од Џо Бајден, но уверен е дека без проблем и сомнеж би го поразил својот ривал во боксериски ринг.

Tpaмп беше повик на конференција на медиумите организирана за саботниот меч меѓу поранешниот шампион во тешка категорија Евандер Холифилд и шампионот во полутешка категорија Витор Белфорт, каде го прашаа против кого би се борел во боксерски ринг и како би изгледала таа борба.

“Па ако морам да изберам некој, тоа не би било професионален боксер, би ги прескокнал нив, бидејќи би можело да биде многу опасно. Но, ако морам да изберам некој, тоа би бил Џо Бајден, тој би паднал многу брзо, многу брзо. Многу, многу брзо”, изјави Tpaмп.

“Знаете, тој еднаш рече дека би сакал да ме изнесе позади бар. Но, би бил во сериозен проблем доколку го направи тоа. Мислам дека борбата би завршила во неколку секунди”, додава тој.

Погледнете го видеото тука.

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Лена е најмладиот мајстор за бурек, почнала да меси на петгодишна возраст

Во Обреновац се наоѓа пекарата Тијана во која работи малата Лена. Кариерата ја започнала кога имала само пет години, кога ги направила првите колачи. Девојчето...

После повеќегодишното барање на сите фудбалски школи и фудбалски клубови, градоначалникот Пецаков успеа да го реализира проектот за осветлување на помошното фудбалско игралиште со...

После повеќегодишното барање на сите фудбалски школи и фудбалски клубови успеавме да го реализираме проектот за осветлување на помошното фудбалско игралиште со вештачка трева....

Детали од МВР за убиството во Кратово-36 годишната В.И со нож го заклала сопругот и свекорот !

Полициски службеници од ОВР Кратово вчеравечер околу 22:08 часот, ја лишиле од слобода В.И.(36) од Кратово. -Таа се сомничи дека во семејната куќа во Кратово...

Холандскиот турист бил каснат од отровната змија додека ја разгледувал Самоиловата тврдина во Охрид.

Холандскиот турист кој за малку ќе го загубеше животот поради тоа што немало серум во болницата во Охрид, бил каснат од отровната змија додека...