22.9 C
Ohrid
петок, јуни 14, 2024
ПочетнаМакедонијаКондовски втора година по ред дел од трката „Трчај Бе“

Кондовски втора година по ред дел од трката „Трчај Бе“

Денеска во Битола се одржа третото издание на градската трка „Трчај Бе“. Учесник на трката беше и Христо Кондовски, кандидатот за градоначалник на Битола од СДСМ. Тој е втор пат дел од оваа манифестација.

„Задоволство ми е што втора година по ред учествувам во атлетската трка полумаратон “Трчај бе“. Прекрасна спортска манифестација, убав настан на кој уживав во друштво на семејството и моите битолчани! Среќен сум да видам колку многу луѓе се приклучија со голем ентузијазам. На Битола ѝ личат ваквите спортски настани. Посакувам токму во ваков дух и пријатна атмосфера да трчаме и на избори, сите заедно за поубава Битола“ вели Кондовски.

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

По 100 и 200 евра од општина Бутел за најдобрите основци

Под мотото „По правилниот пат чекорам” општина Бутел ја продолжува традицијата која ја започнаа минатите години и доделија парични ваучери на најдобрите ученици...

Лена е најмладиот мајстор за бурек, почнала да меси на петгодишна возраст

Во Обреновац се наоѓа пекарата Тијана во која работи малата Лена. Кариерата ја започнала кога имала само пет години, кога ги направила првите колачи. Девојчето...

После повеќегодишното барање на сите фудбалски школи и фудбалски клубови, градоначалникот Пецаков успеа да го реализира проектот за осветлување на помошното фудбалско игралиште со...

После повеќегодишното барање на сите фудбалски школи и фудбалски клубови успеавме да го реализираме проектот за осветлување на помошното фудбалско игралиште со вештачка трева....

Детали од МВР за убиството во Кратово-36 годишната В.И со нож го заклала сопругот и свекорот !

Полициски службеници од ОВР Кратово вчеравечер околу 22:08 часот, ја лишиле од слобода В.И.(36) од Кратово. -Таа се сомничи дека во семејната куќа во Кратово...