20 C
Ohrid
четврток, јуни 13, 2024
ПочетнаМакедонија70 Месни комитети на ВМРО од Битола му откажале послушност на кандидатот...

70 Месни комитети на ВМРО од Битола му откажале послушност на кандидатот за градоначалник Коњановски?!

Тони Коњановски кандидатот за градоначалник на Битола од ВМРО ДПМНЕ вечерва го добил првиот удар од членството во сопствената партија, вечерва е соочен со фактот дека битолските вмровци не го сакаат. На закажаната средба со околу 120 месни комитети на оваа партија присуствувале само околу педесетина и тие биле лути зошто е тој кандидат на партијата.
Пишува Доказ.Мк за повеќе детали кликнете ТУКА

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Три часа по пријавата е пронајдено исчезнатото момче во Битола – полицијата со први детали

Во 21 часот и 30 минути таткото на исчезнатото момче пријавило во полициска станица дека е исчезнат неговиот син. Полицијата веднаш излегла на терен...

Апел на социјалните мрежи за исчезнато младо момче од Битола

На социјалните мрежи се шири апел за младо исчезнато момче во Битола. -Исчезнато е лицето Стефан Ангеловски од населба. Г. Оризари, висок 190см. тежок околу...

Преку проектот „За сите деца“, Општина Охрид за прв пат организира богата културно-забавна програма посветена на најмладите охриѓанчиња

Преку проектот „За сите деца“, Општина Охрид за прв пат организира богата културно-забавна програма посветена на најмладите охриѓанчиња и најмладите гости кои летуваат во...

Маж и жена фатени при грабеж на црква во Радовиш

На 10.06.2024 во 13.30 часот во Радовиш, полициски службеници од Одделението за внатрешни работи Радовиш ги лишиле од слобода С.Р.(37) од Република Хрватска и...