21.8 C
Ohrid
сабота, јули 20, 2024
ПочетнаМакедонијаБарајте одговорност од Ахмети - Тој од пушкомитралезци ги направи директори на...

Барајте одговорност од Ахмети – Тој од пушкомитралезци ги направи директори на болници

Сега да си го барате Али Ахмети , од него барајте одговорно и прашајте го по кои критериуми ги става луѓето по функции. Јас немам проблем да чекам на Табановце и некој Суљо да ме држи повеќе време затоа што не знае да ја потполни пријавата меѓутоа овде станува збор за човечки животи

Васко Ефтов во својата анализа за настаните со пожарот во тетотвската болница се осврна на тоа како функционира системот и за вработувањето по партиска заслуга на некадарни луѓе кои се таму затоа што го наместиле од ДУИ . И како последниве 20 години се еродира целиот систем каде наместо пред законот овие одговараат пред лидерот на партијата

Што се случи со истрагата за Дурмо турс – никој не одговараше дека сопственикот е близок со Ахмети или некои негови команданти

 

повеќе

 

 

 

spot_imgspot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Амбасадорот на Република Турција (Турк Фатих Улусој, во прва официјална посета на Општина Охрид.

Амбасадорот на Република Турција (Туркије), Фатих Улусој, кој беше во прва официјална посета на Општина Охрид. Графоначалникот Пецаков на средбата со Н.Е. разговараше за можностите...

Ангелов им додели благодарници на странските пилоти кои помагаат во гаснењето на пожарите

Синоќа (петок, 19.07.2024), на храбрите пилоти од Романија, Словенија, Хрватска, Србија и Црна Гора, кои ни помагаат во справување со огнената стихија, во знак...

Таравари го именува доктор Горан Маркоски за нов дирекор на Општата болница во Охрид.

Министерот за здравство, д-р Арбен Таравари изминатите неколку дена именуваше нови в.д. директори во следните јавни здравствени установи: – Клиничка болница Битола, Ненси Лозанче – Институт...

Пожарникари утрово го извлекоа телото на давеникот во Дојранското Езеро

Во раните утрински часови извлечено телото на мажот кој вчера се удави во Дојранско Езеро. Тројца пожарникари од ТППЕ Струмица утрово го извлекле телото. од СВР...