Заев: Не сакав да давам изјави бидеќи прогласивме тридневна жалост.

Премиерот Зоран Заев го прекина молкот и денеска одговораше на прашањата поврзани со пожарот во модуларната болница во Тетово во кој загинаа 14 лица.

Рече дека ги почитувал деновите на жалост па затоа се воздржувал од изјави.

За исправноста на објектот во кој беа сместени пациентите рече дека истрагата ќе покаже, а за понудените оставки вели дека ќе ги почека резулалтите од извештјот за кој напомош доаѓаат германски експерти.

ОСТАВИ КОМЕНТАР

Please enter your comment!
Please enter your name here