21.9 C
Ohrid
петок, јули 19, 2024
ПочетнаМакедонијаД-р Злате Мехмедовиќ, постанал експерт и за пожари?!

Д-р Злате Мехмедовиќ, постанал експерт и за пожари?!

Директор на ЈЗУ Здравствен Дом Скопје д-р Злате Мехмедовиќ ја променил и професијата, постанал испектор-експерт за противпожарна заштита?!

Злате Мехмедовиќ подолго време дели совети како по социјални мрежи, така и по медиуми, но наместо да го гледа здравјето на граѓаните Мехмедовиќ се впушта во материја која за него е непозната за него
пишува Охрид Скај.

Модуларните болници, претставуваат објекти од времена градба за ограничен временски период Мехмедовиќ. Самиот поим „Модуларна“, има значење дека тие се составени од модули или панели како милуваш Мехмедовиќ да ги наречеш.

Настанот на експлозија и опожарување во тетовската болница во делот на модуларната болница, не смее да доведе до затварање на останати модуларни болници во државата, од едноставна причина што модуларните болници Мехмедовиќ се направени поради немање на доволен болнички капацитет.

Вака новинарот Сашо Денескоски му одговори на др- Злате отакако докторот го искажа својот личен став во врска со опожарените модуларни болници во Тетово.

.

.
За повеќе детали од оваа содржина кликнете ТУКА
Извор:ОхридСкај

spot_imgspot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Силно невреме го зафати Скопје: Кровна конструкција се заплетка на кабли од далновод.

Поради силното невреме кое го зафати Скопје, дел од кровна конструкција заврши на далновод. Кровната конструкција која ветрот ја оддува се заплетка во каблите од...

Украден калашников од полициската станица во Скопје

Во полициската станица во Карпош украдено е автоматско оружје „калашников“ брифираат извори на Порталикс. Информацијата ја потврди и МВР кои велат дека од 19 јуни...

При контрола на ноќен клуб во Тетово пронајдени 32 жени од Русија, Молдавија, Украина, Косово, Албанија, Србија, Словенија и Казахстан

Полициски службеници од СВР Тетово при контрола на ноќен клуб во тетовско Горно Седларце на 17/18.07 во периодот од 23:30 до 5 часот изутрината...

Бајден е позитивен на ковид-19, ќе паузира од кампањата

Американскиот претседател Џо Бајден е позитивен на ковид-19, потврди Белата куќа. Веста е објавена откако Бајден не се појавил на настан поврзан со претседателската...