19.9 C
Ohrid
петок, јуни 14, 2024
ПочетнаМакедонијаАпасиев вели бојкот, неговите први луѓе во Велес и Штип ПОПИШУВАЧИ?!

Апасиев вели бојкот, неговите први луѓе во Велес и Штип ПОПИШУВАЧИ?!

Лидерот на Левица, Димитар Апасиев води кампања за БОЈКОТ на пописот што после 20 години се спроведува во Македонија.

Претседателот на општинскиот комитет на ВМРО-ДПМНЕ во Велес, Игор Здравковски, на својот фејсбук профил објави документи од кои може да се забележи дека членови на партијата Левица која води кампања за бојкот на пописот, од друга страна учествуваат во процесот како попишувачи.

„Лажнава опозиција од Левица промовира бојкот со паролата #НеОтварамВрата, арно ама не само шо не отварале, они да ти се молеле да им отворат…
Сопругата на кандидатот за градоначалник под реден број 32, братот на кандидат за советник во горните места на листата за Велес под реден број 52, а претпоставувам и други членови се пишале за реонски попишувачи на #ПОПИС2021…
Џабе глумите мачиња, сработете си го договореното и ќутете си…“, стои во објавата.


spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Сиљановска не знае колку чинело патувањето во Берлин

Претседателката Гордана Сиљановска Давкова денеска во изјава за медиумите, а по прашање во врска со нејзиното патување во Берлин каде што учествуваше на Конференцијата...

Бајден: Нема да го помилувам мојот син ниту да му ја ублажам казната

Американскиот претседател Џо Бајден нема да го помилува својот син Хантер или да му ја ублажи казната за три кривични дела поврзани со купување...

Двојно убиство доцна вечерва ја потресе Македонија

Двојно убиство се случи вечерва во еден град од источниот дел од државата, дознава 24инфо.мк. Жена на возраст од 37 години со нож го усмртила...

Македонската јавност згрозена: Четири лица тепале мајка пред нејзините деца

На 17.05.2024 во Виница, пријавените физички ја нападнале М.Р.(31) пред нејзините малолетни деца. Надворешната канцеларија за криминалистички работи Виница поднесе кривична пријава против С.Д.(35) од...