20.9 C
Ohrid
понеделник, јуни 24, 2024
ПочетнаМакедонијаХристо Кондовски: Спортот е гордост на Битола!

Христо Кондовски: Спортот е гордост на Битола!

Спортот во Битола треба да се РАЗВИВА, а не да се спасува!
Ова треба да биде нова реалност за спортска Битола!
На ова се согласивме денеска на средба со дел од спортските клубови кои се бренд на Битола. Во наредните денови ќе се сретнеме и со останатите.
Дискутиравме за стратешките проблеми со кои се соочуваат, но и оние технички проблеми во однос на кои веднаш може да се интервенира и да се решат.
Моето мото е да се има волја да се решат проблемите во спортот!
Стојам на располагање на сите спортски клубови, за секаква помош и соработка.
Нема успешен град, ниту космополитиски град, без успешен спорт!
Видео Тука

spot_imgspot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Прилепчанецот Сашо е новиот победик во регионалното музичко шоу „Никогаш не е доцна“

Со над 6.000 освоени смс-гласови, македонскиот натпреварувач Сашо Башески вечерва победи во регионалното музичко шоу „Никогаш не е доцна“. Талентираниот прилепчанец со месеци важеше за...

ЦУК: Во поплавена куќа во Јегуновце има заглавено семејство

Во поплавена куќа во општина Јегуновце, во с. Сиричино има заглавено семејство, информира Центарот за управување со кризи. Тетовската ТППЕ работи на нивно извлекување.

Донев до Костадиноска Стојческа: Јас и Охриѓани нема да ви простиме!

Пратеникот Сашо Донев од говорницата на Собранието ја потсети поранешната министерка за култура Бисера Костадиноска Стојческа за се што не направила за Охрид. ВИДЕО

Бебе во тешка состојба донесено во прилепската болница – починало на пат кон Скопје

На 22.06.2024 во 16.20 часот во Полициската станица Прилеп било пријавено дека во болницата во Прилеп во тешка здравствена состојба, од неговта мајка Ф.Ј.(34)...