19.9 C
Ohrid
петок, јули 19, 2024
ПочетнаМакедонијаКондовски: Големата ротаријанска идеја не обединува во обврската за континуиран придонес во...

Кондовски: Големата ротаријанска идеја не обединува во обврската за континуиран придонес во заедницата!

Големата ротаријанска идеја не обединува во обврската за континуиран придонес во заедницата!
Посебна чест и задоволство, лично од моите Ротаријанци, што можев да ja почуствувам нивната безрезервна поддршка, заеднички согласувајќи се дека придонесот сега максимално треба да биде насочен кон ЕФИКАСНО и ЕФЕКТИВНО МЕНАЏИРАЊЕ на општина Битола!
Преку Ротари клубот Битола досега сме реализирале многубројни активности за поддршка на различни категории граѓани и институции. Заеднички утврдивме дека тоа треба да продолжи во уште поголема мера!
Наша водилка и натаму останува визијата на Ротари Интернационал како меѓународна организација која работи за доброто на човештвото, поврзувајќи ги елитните професионални лидери во светот, кои своите професионални вештини, знаења и материјални средства, преку застапување на високи етички стандарди, ги посветуваат на ПРИДОНЕС ВО ЗАЕДНИЦАТА!

spot_imgspot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Силно невреме го зафати Скопје: Кровна конструкција се заплетка на кабли од далновод.

Поради силното невреме кое го зафати Скопје, дел од кровна конструкција заврши на далновод. Кровната конструкција која ветрот ја оддува се заплетка во каблите од...

Украден калашников од полициската станица во Скопје

Во полициската станица во Карпош украдено е автоматско оружје „калашников“ брифираат извори на Порталикс. Информацијата ја потврди и МВР кои велат дека од 19 јуни...

При контрола на ноќен клуб во Тетово пронајдени 32 жени од Русија, Молдавија, Украина, Косово, Албанија, Србија, Словенија и Казахстан

Полициски службеници од СВР Тетово при контрола на ноќен клуб во тетовско Горно Седларце на 17/18.07 во периодот од 23:30 до 5 часот изутрината...

Бајден е позитивен на ковид-19, ќе паузира од кампањата

Американскиот претседател Џо Бајден е позитивен на ковид-19, потврди Белата куќа. Веста е објавена откако Бајден не се појавил на настан поврзан со претседателската...