26.9 C
Ohrid
недела, јули 21, 2024
ПочетнаМакедонијаПосле Рашкоски и Боки 13 фотографиран како се шета слободно низ Скопје...

После Рашкоски и Боки 13 фотографиран како се шета слободно низ Скопје !!!!

Во  џинс комбинација и чизми каубојки, Боки 13 забележан како се шета низ центарот на Скопје. Тој е во придружба на двајца полицајци кои го следат. Инаку, тој ја издржува затворската казна за „Рекет“, по правосилноста на пресудата од Апелација.

Фотографијата осамна на социјалните мрежи, а Бојан е сликан спроти Зелен пазар на влезот на паркингот на Градска болница. Тој е во придружба на двајца полицајци. За потсетување, Бојан беше осуден на 9 години затвор за предметот „Рекет“, но тој сега е во домашен притвор.


Скопје1

spot_imgspot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Во Шутка недостигале 13 затвореници, 12 се вратиле, еден никаде го нема

При вонредна контрола на затворот Шукта на инспектори на Управата за санкции утврдени се низа нерегуларности. Од Управата за Телма велат дека дури 13...

Амбасадорот на Република Турција (Турк Фатих Улусој, во прва официјална посета на Општина Охрид.

Амбасадорот на Република Турција (Туркије), Фатих Улусој, кој беше во прва официјална посета на Општина Охрид. Графоначалникот Пецаков на средбата со Н.Е. разговараше за можностите...

Ангелов им додели благодарници на странските пилоти кои помагаат во гаснењето на пожарите

Синоќа (петок, 19.07.2024), на храбрите пилоти од Романија, Словенија, Хрватска, Србија и Црна Гора, кои ни помагаат во справување со огнената стихија, во знак...

Таравари го именува доктор Горан Маркоски за нов дирекор на Општата болница во Охрид.

Министерот за здравство, д-р Арбен Таравари изминатите неколку дена именуваше нови в.д. директори во следните јавни здравствени установи: – Клиничка болница Битола, Ненси Лозанче – Институт...