22.9 C
Ohrid
петок, јуни 14, 2024
ПочетнаМакедонијаСела за 27 април: Не треба Мицкоски, туку Заев да ми се...

Села за 27 април: Не треба Мицкоски, туку Заев да ми се извини, јас го спaсив тој ден

Претседателот на Алијанса за Зијадин Села во емисијата „24 анализа“ рече дека со лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски зборувале за локалните избори, за иднината на граѓаните и констатрале дека наместо да се гради правна држава, сè оди во спротивна насока.

Констатиравме дека мора да дојде до промени и како партии во опозиција, се залагавме за да направиме договор за меѓусебна поддршка во неколку општини, а за други теми ќе зборуваме. Нема потреба Мицкоски да ми се извини за 27 април, повеќе треба да ми се извини Зоран Заев. Јас сум човекот што го спаси на тој ден, вели Села.

Вели дека ВМРО-ДПМНЕ ќе ја поддржат АА во Струга, а тие нив во Охрид, Битола, Ресен, Крушево и Скопје.
Инфомакс

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Детали од МВР за убиството во Кратово-36 годишната В.И со нож го заклала сопругот и свекорот !

Полициски службеници од ОВР Кратово вчеравечер околу 22:08 часот, ја лишиле од слобода В.И.(36) од Кратово. -Таа се сомничи дека во семејната куќа во Кратово...

Холандскиот турист бил каснат од отровната змија додека ја разгледувал Самоиловата тврдина во Охрид.

Холандскиот турист кој за малку ќе го загубеше животот поради тоа што немало серум во болницата во Охрид, бил каснат од отровната змија додека...

Ослободено мече кое утрово било заглавено на дрво во Маврови Анови

ЦУК: Утрово во 7.35 часот на 112 е добиена пријава за заглавено мече во гранките на дрво во двор на викендица во Маврови Анови. Секторот...

Сиљановска не знае колку чинело патувањето во Берлин

Претседателката Гордана Сиљановска Давкова денеска во изјава за медиумите, а по прашање во врска со нејзиното патување во Берлин каде што учествуваше на Конференцијата...