24.9 C
Ohrid
четврток, јуни 20, 2024
ПочетнаМакедонијаЧетворица полицајци повредени, две лица приведени во судирот во Тетово !!

Четворица полицајци повредени, две лица приведени во судирот во Тетово !!

Портпаролот на СВР Тетово, Марјан Јосифоски, информира дека четворица полициски службеници се полесно повредени, а од слобода се лишени две лица, 52 годишник од Тетово и 31-годишник од Кичево. СВР Тетово во координација со јавен обвинител работи на расчистување на случајот, по што против инволвираните во настанот ќе следуваат соодветни поднесоци.
Денешниот протест во Тетово беше за да се расветли трагедијата со модуларната ковид болница, во која загинаа 14 лица. Кога демонстрантите се обидоа да дојдат до седиштето на ДУИ, беа спречени од полицијата, по што дојде до судирот.

spot_imgspot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Почина 25 годишен професионален војник синоќа во Скопје !!

Синоќа во Клиниката за анестезија, реанимација и интензивно лекување КАРИЛ почина професионалниот војник А.Ј. (25), соопшти Генералштабот на Армијата на Македонија. Војникот беше еден...

Неготинчанец ја запалил семејната куќа оти бил скаран со неговиот татко и мајка !!!

Дваесет и седумгодишен неготинчанец со иницијали М.А. доби кривична пријава од полицијата, откако предизвика пожар во домот на неговите родители, и покрај судската забрана...

Aлбански репрезентативец ги пцуеше Македонците и Србите по натпреварот против Хрватска

Албанија се спаси од пораз против Хрватска со гол во 95. минута (2-2), но натпреварот го одбележаа провокативни пораки од трибините, а уште поголем...

Луѓето над 40 години треба да работат само 3 дена во неделата

Истражување од 2016 година, објавено неодамна, открива дека од луѓето над 40 години може да се добијат најдобри резултати на работа ако тие работат...