27.9 C
Ohrid
сабота, јули 13, 2024
ПочетнаМакедонијаПоројниот дожд во Велес поплави куќи на улица Орце Мартинов

Поројниот дожд во Велес поплави куќи на улица Орце Мартинов

Поројниот дожд кој утрово десетина минути паѓаше во Велес, поплави неколку куќи на улица Орце Мартинов, која се протега од новиот театар , по патот за болница, кон високите делови на градот.

Жителите на оваа улица раскажуваат дека се се случило за неколку минути, кога се создала силна поројница, која ги откорнала и коцките од улицата, кои пак завршија на главната улица.

За повеќе детали Тука

spot_imgspot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Медицинска сестра малтретирала бебе?!!- Таравари вели одговорност ќе има!

Министерот за здравство Арбен Таравари вечерва во објава на Фејсбук информира дека дознал за случајот со претепаното тримесечно бебе на Клиниката за детски болести,...

64. Издание на Охридско лето започна синоќа со настап на виолионистот Џулијан Рахлин

64. Издание на Охридско лето започна синоќа со настап на виолионистот Џулијан Рахлин и уметниците од оркестарот на Македонската филхармонија. Охрид периодов е културен центар...

Две малолетни момчиња и две девојчиња на возраст од 14-17 години, пронајдени во куќа во Скопје во безсознание и со повреди на телата

Две малолетни момчиња и две девојчиња на возраст од 14-17 години, попладнево се пронајдени во куќа во Скопје во безсознание и со повреди на...

Врие од полиција во скопски Центар по вознемирувачките снимки објавени во јавност

Врие од полиција во скопски Центар, откако вчера во јавноста беа пуштени вознемирувачки снимки од деца кои вандализираат парк во Капиштец. Снимките ги анализираат...