8.1 C
Ohrid
петок, октомври 15, 2021
Почетна Македонија Успешна акција на полицијата: Запленети 860 килограми режан тутун по пазарите во...

Успешна акција на полицијата: Запленети 860 килограми режан тутун по пазарите во Скопје

Translate (Eng):[gtranslate]

Запленети се 860 килограми режан тутун по пазарите и во магацински простории во заедничка акција што ја спроведоа вчера на територијата на Скопје Одделението за истраги – Сектор за контрола и истраги при Царинската управа, Одделот за криминалистичка полиција при МВР и Пазарната инспекција..
Предмет на акцијата, соопшти денеска Царинската управа, беше контрола и заплена на производи кои нелегално се продаваат и коишто претставуваат акцизни добра.

Во акцијата се запленети 860 килограми режан тутун кој беше пронајден по пазарите и други магацински простории. Со ова се избегнати давачки во износ од 1.763.000 денари. Против сторителите ќе бидат поднесени соодветни пријави, се наведува во соопштението од Царинската управа.

РЕКЛАМА
- Реклами -