5.9 C
Ohrid
петок, октомври 15, 2021
Почетна Македонија Десетици илјади евра за луксузни станови, мотори и часовници – вака живее...

Десетици илјади евра за луксузни станови, мотори и часовници – вака живее пратеникот Костадин Костадинов

Translate (Eng):[gtranslate]

Пратеникот од редовите на СДСМ, кандидат за градоначалник на Струмица и најблизок соработник во партијата на Зоран Заев носи часовник во вредност од над седумдесет илјади денари и вози мотор марка „БМВ“ чија вредност е над 15.000 евра.

Станува збор за Костадин Костадинов, еден од најгласните апологети на владејачката партија. Тој ја вршеше функцијата В.Д. Градоначалник на Струмица во 2016 година, а на претстојните локални избори ќе трча како кандидат за истата градоначалничка позиција.

Костадинов речиси целиот свој живот членува во СДСМ и е истакнат и активен партиски член, а секоја функција која тој ја има вршено и работа која ја има работено е резултат на партиско вработување од страна на својата матична партија. Без значаен работен стаж во приватниот сектор или неполитичка функција, Костадинов сепак може да си дозволи носење и луксузирање со скапи часовници и моторни возила.

РЕКЛАМА

Тој исто така е сопственик на стан во Скопје, поточно во облакодерите „Џевахир“, а фотографиите подоле сведочат за неговото јавно појавување со скапи часовници и видео на кое вози мотор марка „БМВ“ – работи кои ретко кој Македонец може да си ги дозволи.

На првата фотографија е очигледен часовникот марка Гармин, за кој лесно се доаѓа до податок дека чини 71.480 денари

- Реклами -