22.9 C
Ohrid
четврток, јули 18, 2024
ПочетнаМакедонијаДесетици илјади евра за луксузни станови, мотори и часовници – вака живее...

Десетици илјади евра за луксузни станови, мотори и часовници – вака живее пратеникот Костадин Костадинов

Пратеникот од редовите на СДСМ, кандидат за градоначалник на Струмица и најблизок соработник во партијата на Зоран Заев носи часовник во вредност од над седумдесет илјади денари и вози мотор марка „БМВ“ чија вредност е над 15.000 евра.

Станува збор за Костадин Костадинов, еден од најгласните апологети на владејачката партија. Тој ја вршеше функцијата В.Д. Градоначалник на Струмица во 2016 година, а на претстојните локални избори ќе трча како кандидат за истата градоначалничка позиција.

Костадинов речиси целиот свој живот членува во СДСМ и е истакнат и активен партиски член, а секоја функција која тој ја има вршено и работа која ја има работено е резултат на партиско вработување од страна на својата матична партија. Без значаен работен стаж во приватниот сектор или неполитичка функција, Костадинов сепак може да си дозволи носење и луксузирање со скапи часовници и моторни возила.

Тој исто така е сопственик на стан во Скопје, поточно во облакодерите „Џевахир“, а фотографиите подоле сведочат за неговото јавно појавување со скапи часовници и видео на кое вози мотор марка „БМВ“ – работи кои ретко кој Македонец може да си ги дозволи.

На првата фотографија е очигледен часовникот марка Гармин, за кој лесно се доаѓа до податок дека чини 71.480 денари

spot_imgspot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Силно невреме го зафати Скопје: Кровна конструкција се заплетка на кабли од далновод.

Поради силното невреме кое го зафати Скопје, дел од кровна конструкција заврши на далновод. Кровната конструкција која ветрот ја оддува се заплетка во каблите од...

Украден калашников од полициската станица во Скопје

Во полициската станица во Карпош украдено е автоматско оружје „калашников“ брифираат извори на Порталикс. Информацијата ја потврди и МВР кои велат дека од 19 јуни...

При контрола на ноќен клуб во Тетово пронајдени 32 жени од Русија, Молдавија, Украина, Косово, Албанија, Србија, Словенија и Казахстан

Полициски службеници од СВР Тетово при контрола на ноќен клуб во тетовско Горно Седларце на 17/18.07 во периодот од 23:30 до 5 часот изутрината...

Бајден е позитивен на ковид-19, ќе паузира од кампањата

Американскиот претседател Џо Бајден е позитивен на ковид-19, потврди Белата куќа. Веста е објавена откако Бајден не се појавил на настан поврзан со претседателската...