18.9 C
Ohrid
вторник, мај 28, 2024
ПочетнаМакедонијаПоклон до земја: Eве како ренџерите од НП Галичица се однесуваат кон...

Поклон до земја: Eве како ренџерите од НП Галичица се однесуваат кон животните во паркот.

Вљубениците во природата воодушевени од тоа како ренџерите од НП Галичица се однесуваат кон животните во паркот. Лесно е да се грижиш за едно или две миленичиња во домот, но подеднакво исти третман да им даваш на сите животни во паркот не е баш едноставно. Фотографиите и видеата кои постојано ги објавува ренџерот од НП Галичица Ѓуро Јовчески ни ги стопли срцата.


На ФБ страната „Глас за спас на Охрид“, Превземјќи ја објавата од Јовчески на која има многу фотографии од срнички згрижени додека се опорават, кратко ќе напишат:

-Поклон до земја“, коментар кој кажува се.


Инаку ренџерите постојано вршат прихрана на елените кои се во рамките на НП Галичица.

 

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Африм Гаши избран за претседател на Собранието на Македонија

Со 76 ласа за и 6 против, Африм Гаши е избран за претседател на Собранието на Македонија. Против гласаа само пратениците од Левица.

Силјановска Давкова: На венецот сакав да пишува РС Македонија, но немаше место

Претседателката Гордана Силјановска Давкова објасни зошто на венецот што го положи на гробот на сесловенските просветители, браќата Кирил и Методија во Рим, не го...

Змија во мензата во студентскиот дом „Стив Наумов“

Директорот на Државниот студентски дом Скопје (ДСД Скопје), Виктор Велевски за Мета.мк потврди дека змијата влегла во студентската менза и дека институцијата е запознаена...

Гром удрил во авионот на македонските одбојкари

Враќањето на македонските одбојкари кои учествуваа на турнир од Европската златна лига во Белгија е пролонгирано, бидејќи вчера гром удрил во авионот за време...