8.1 C
Ohrid
петок, октомври 15, 2021
Почетна Македонија Образованието ни цути: Две учителки во Чаир се кубеле за коси..

Образованието ни цути: Две учителки во Чаир се кубеле за коси..

Translate (Eng):[gtranslate]

На 20.09.2021 во 12:45 часот во СВР Скопје, М.Р.(35) од Скопје пријавила дека околу 11:40 часот во основно училиште на подрачје на Чаир, каде била вработена, по претходно недоразбирање била физички нападната од нејзина колешка С.В..

Сочинет е записник за констатиран прекршок по член 12 од Законот за прекршоците против јавниот ред и мир.

РЕКЛАМА
- Реклами -