11.9 C
Ohrid
среда, април 17, 2024
ПочетнаМакедонијаХристо Кондоски : Локалниот економски развој во Битола е приоритет !

Христо Кондоски : Локалниот економски развој во Битола е приоритет !

Локалниот економски развој во Битола е приоритет !
Трудот и маката на секој треба да се вреднува, а локалната самоуправа е тука за да создава клима и можности ! Како приватник сум го докажал тоа и сите искуства можам да ги пресликам во општината !
Ова им го порачав денес на битолските пазарџии ! Особено сум задоволен од отворениот разговор што го имав со секој од нив. Се договоривме таа отворена комуникација да остане и во иднина. Заклучивме дека урбани решенија за градскиот пазар може да се најдат, а потребите на човекот, на пазарџијата да бидат пред се.
Градскиот пазар во Битола заслужува вистински градски лик и кај тезгите и “кај камионите” !

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Изјава на Советот за верски прашања на Нов Јужен Велс и на верски водачи

Изјава за медиуми Вторник, 16 април 2024 Местата за богослужба се места за мир и молитва. Луѓето кои се собираат таму не треба никогаш да се...

Владата заклучи: 24 април (среда) и 8 мај да бидат неработни денови за сите граѓани

На 16. седница, Владата заклучи 24 април 2024 година (среда) и 8 мај 2024 година (среда) да бидат неработни денови за сите граѓани на...

Да бидеме хумани! Апел за помош на Сашо Лазаровски кој по вторпат се бори со рак

Сашо Лазаровски има потреба од нашата помош. Битолчанецот, кој еднаш го победи ракот на белите дробови, сега повторно води тешка борба со оваа опака...

Таравари: Ќе гo забраниме коцкањето и брзите кредити, идната Влада ќе ги покрива долговите на граѓаните од брзи кредити“, рече Таравари

Претседателскиот кандидат Арбен Таравари денеска оствари важна посета на градот Струга, каде се разговараше за различни прашања во заедницата, почнувајќи од здравствените работници до...