29.9 C
Ohrid
понеделник, јули 15, 2024
ПочетнаЗабаваГрадинката за кучиња стана вистинска сензација

Градинката за кучиња стана вистинска сензација

Оваа установа нуди можности за чување на кучиња постари од 12 недели и е одличен избор за луѓе кои работат полно работно време.

Оставање на кучето на чување на друго лице веројатно е една од најтешките одлуки кои сопствениците на миленици мораат да ги донесат. Таканаречената градинка за кучиња е исто така една од опциите а „Puppy Spring“ во Јужна Кореја ги воодушеви сопствениците на кучиња ширум светот.

Можат да бидат сигурни дека нивните крзнени пријатели ќе бидат добро згрижени и среќни дури и кога тие не се во близина.

Градинката „Puppy Spring“ може да прими повеќе од 30 кучиња а луѓето кои ги чуваат кучињата ги забавуваат со разни игри и вежби, работејќи на нивна послушност и социјализација.

Сите тие активности ги заморуваат кучињата, поради што им е потребно „полнење на батериите“.

Со други зборови, послушно заминуваат во креветчињата на попладневен одмор, како деца во градинка.

Фотографиите на кои кученцата лежат во своите креветчиња станаа хит на Инстаграм а ќе ви стане јасно зошто кога ќе ги видите.

Извор: avaz.ba

spot_imgspot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Фатиме Фетаи стана доктор на науки

Обвинителката Фатиме Фетаи го одбрани докторскиот труд на тема „Главна расправа во практиката – предизвици и дилеми“ на правниот факултет „Јустинијан Први“. На одбраната,...

Градоначалникот Пецаков: На мое големо задоволство, заедно со премиерот Христијан Мицкоски денеска официјално го означивме почетокот на изградбата на новата спортска сала во ООУ...

На мое големо задоволство, заедно со премиерот Христијан Мицкоски денеска официјално го означивме почетокот на изградбата на новата спортска сала во ООУ „Ванчо Николески“...

Мицкоски од Охрид: Започнуваат значајните проекти кои им беа ветени на граѓаните.

Денес сум во Охрид каде започнуваат значајни проекти ветени на граѓаните. - Ветивме и остваруваме - камен темелник на спортска сала во Лескоец. Спортската...

Тепачка помеѓу две семејства во Штип, полицијата приведе 11 лица

На 13.07.2024 во Штип, полициски службеници од СВР Штип ги лишил од слобода З.М.(27), М.С.(29),М.К.(27), А.К.(24), М.К.(50), М.К.(30), Ш.К.(52), Е.Д.(43), Џ.Д.(23), А.Д.(25) и Џ.Ј.(28)...