5.9 C
Ohrid
петок, октомври 15, 2021
Почетна Забава Градинката за кучиња стана вистинска сензација

Градинката за кучиња стана вистинска сензација

Translate (Eng):[gtranslate]

Оваа установа нуди можности за чување на кучиња постари од 12 недели и е одличен избор за луѓе кои работат полно работно време.

Оставање на кучето на чување на друго лице веројатно е една од најтешките одлуки кои сопствениците на миленици мораат да ги донесат. Таканаречената градинка за кучиња е исто така една од опциите а „Puppy Spring“ во Јужна Кореја ги воодушеви сопствениците на кучиња ширум светот.

Можат да бидат сигурни дека нивните крзнени пријатели ќе бидат добро згрижени и среќни дури и кога тие не се во близина.

РЕКЛАМА

Градинката „Puppy Spring“ може да прими повеќе од 30 кучиња а луѓето кои ги чуваат кучињата ги забавуваат со разни игри и вежби, работејќи на нивна послушност и социјализација.

Сите тие активности ги заморуваат кучињата, поради што им е потребно „полнење на батериите“.

Со други зборови, послушно заминуваат во креветчињата на попладневен одмор, како деца во градинка.

Фотографиите на кои кученцата лежат во своите креветчиња станаа хит на Инстаграм а ќе ви стане јасно зошто кога ќе ги видите.

Извор: avaz.ba

- Реклами -