34.9 C
Ohrid
понеделник, јули 15, 2024
ПочетнаМакедонијаДиџеј Панчо: Јас и Андреј сме спремни да го платиме лекувањето...

Диџеј Панчо: Јас и Андреј сме спремни да го платиме лекувањето на Марјан, бидеќи институциите никаде ги нема !!!

Македонскиот пејач Владимир Блажев попознат како Диџеј Панчо преку статус на Фејсбук повторно откри дека е разочаран од институциите во Македонија, тој нагласи дека заедно со Андреј Днк ќе ги покријат болничките трошкови за Марјан.
Во продолжение ви го прикажуваме неговиот статус во целост:

Јас и Andrej како DNK сме спремни да го покриеме лекување на господинот Маријан бидејќи гледам дека сите надлежни институции се оградуваат од него. Слободно контактирајте ме за веќе утре да го започнеме процесот.
Во какво само труло општество и свет живееме ние. 🤢

Ова е Маријан Петковски и лежи цел ден покрај аптека Вера карши АМСМ. Јавено е во полиција, Црвен Крст, Труд и Социјала и никој не сака да превземе одговорност. Хипотермичен, со болви, не контактибилен, со низок пулс и отечени екстремитети. Никој не заслужува вака да си оди од овој свет.

spot_imgspot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Фатиме Фетаи стана доктор на науки

Обвинителката Фатиме Фетаи го одбрани докторскиот труд на тема „Главна расправа во практиката – предизвици и дилеми“ на правниот факултет „Јустинијан Први“. На одбраната,...

Градоначалникот Пецаков: На мое големо задоволство, заедно со премиерот Христијан Мицкоски денеска официјално го означивме почетокот на изградбата на новата спортска сала во ООУ...

На мое големо задоволство, заедно со премиерот Христијан Мицкоски денеска официјално го означивме почетокот на изградбата на новата спортска сала во ООУ „Ванчо Николески“...

Мицкоски од Охрид: Започнуваат значајните проекти кои им беа ветени на граѓаните.

Денес сум во Охрид каде започнуваат значајни проекти ветени на граѓаните. - Ветивме и остваруваме - камен темелник на спортска сала во Лескоец. Спортската...

Тепачка помеѓу две семејства во Штип, полицијата приведе 11 лица

На 13.07.2024 во Штип, полициски службеници од СВР Штип ги лишил од слобода З.М.(27), М.С.(29),М.К.(27), А.К.(24), М.К.(50), М.К.(30), Ш.К.(52), Е.Д.(43), Џ.Д.(23), А.Д.(25) и Џ.Ј.(28)...