5.9 C
Ohrid
петок, октомври 15, 2021
Почетна Македонија Стојанче: Денес во Северна Македонија имаше голема НАТО вежба !!

Стојанче: Денес во Северна Македонија имаше голема НАТО вежба !!

Translate (Eng):[gtranslate]

Денес на големата НАТО вежба “Северна Македонија 2021” во струшко се изведе комбинирана вежба за спасување на затрупани лица од хемиски контаминирани урнатини.
Вежбата е во организација на Центарот за управување со кризи и НАТО ЕАДРЦЦ (Евроатлански координативен центар за справување со катастрофи) и се изведува во охридскиот и струшкиот регион, учествуваат повеќе од 700 учесници од 27 држави и 14 меѓународни организации.
Напиша Стојанче Ангелов на социјалните мрежи..

с

РЕКЛАМА
- Реклами -