5.9 C
Ohrid
петок, октомври 15, 2021
Почетна Македонија Ова е сопственикот на аптеката во Чaир, кој за жал после грабежот...

Ова е сопственикот на аптеката во Чaир, кој за жал после грабежот починал !!!

Translate (Eng):[gtranslate]

Од Министерството за внатрешни работи информираат дека вечерва во 20.40 час. пријавено е дека во аптека на ул.Џон Кенеди едно лице со закана со нож кон вработената го одзел дневниот промет.

„Десетина минути подоцна во аптеката дошол сопственикот А. С. (40), на кого, според пријавеното, му се слошило. За кратко време дошла Итна помош и со нивно возило е однесен комплекс Мајка Тереза –Кардиологија , каде од страна на лекар е констатирана смрт“, велат од МВР.

РЕКЛАМА
- Реклами -