20.9 C
Ohrid
вторник, јули 23, 2024
ПочетнаМакедонијаЗа изборите СДММ нема да дели ајвар на врата!

За изборите СДММ нема да дели ајвар на врата!

Наместо пенкала, маици, запалки, па дури и чорапи, како во минатото, за време на предизборната кампања овојпат наводно ќе се делат тегли со ајвар од страна на СДСМ Кавадарци. Така барем коментираат кавадарчани на социјалните мрежи посветени на градот, и деновиве масовно се споделува фотографија со тегли ајвар, на кои има етикети на кои пишува – Традицијата ја негуваме, иднината ја чуваме. Македонски ајвар, ЛК СДММ Кавадарци.

Коментари во кои кавадарчани се радуваат и пишуваат дека конечно ќе се дели добар пропаганден материјал, кој многу повеќе им годи отколку стандардните подароци кои ги добиваа предизборно, на врата, ги преплавија социјалните мрежи.

Но, сепак, напразна е радоста на оние кои поверувале дека предизборно ќе се ,,офајдат” со гратис ајвар, бидејќи од ЛК СДММ Кавадарци за ,,Фокус” потврдуваат дека се работи за неумесен обид на опозицијата да се поигра со СДСМ, но и со граѓаните.
Фокус

spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Левица: Тежок криминал во „Кромберг и Шуберт”- Врз грбот на работниците

​​​​Неколку дена во фабриката „Кромберг и Шуберт” е присутна финансиска полиција поради сомневање за проневера на милионски суми. Криминалниот ланец помеѓу управата во најпрофитабилниот...

На 26-07 во петок, свечено отварања на eтно Ресторанот и вила Бате Боле во село Лешани !!

Во срцето на општина Дебрца, поточно во село Лешани во петок на 26 јули во 19:00 часот  се отвора етно ресторан Бате Боле. Побегнете...

Чавков, Јане Ченто и други осудени за 27-ми април излегуваат од затвор на 30 дена

Осуденици за случајот 27 април се повикале на Членот 225 од Законот за извршување на санкциите, чиишто измени беа изгласани кон крајот на месец...

Директор д-р Асен Шајн ја предаде должоста на новиот В.Д. Директор д-р Горан Маркоски, со желби за понатамошен успех и континуитет во работата.

Примопредавање на функцијата директор на ЈЗУ Општа болница Охрид Денеска во просториите на административната зграда при ЈЗУ Општа болница Охрид, во пријатна работна...