24.9 C
Ohrid
четврток, јуни 20, 2024
ПочетнаМакедонијаМакедонка запросена среде пустина, како на филм

Македонка запросена среде пустина, како на филм

Македонка „рипна во тавче“ – среде пустина запросена како на филм. Нејзиното момче кој по националност е Русин а живее во Узбекистан, и приреди совршено изненадување во Дубаи на 23 годишната Мимоза Коцева.

„Кажав да на нова авантура и на ново поглавје од мојот живот. Нека нашата љубов ја има формата на мојот свршенички прстен – без почеток и крај, совршен и бескраен“, напиша Мимоза во описот на фотките кои им ги направил фотограф од Дубаи.

За Црно-бело таа открива детали за нивната љубовна врска и за запросувањето:
„Со Павел сме заедно од 2018 година. Се запознавме во Америка за време на Work and Travel програмата.

Тој по националност е Русин, но живее во Ташкент, Узбекистан. Јас живеам скоро две години во Минхен, Германија и иако ваквата врска на далечина за некого би претставувала проблем, за нас е интересна авантура.

Наоѓавме начини да се најдеме на половина пат, некаде во Турција, или пак јас во Узбекистан или тој во Германија, само да би можеле да се видиме. Но, за среќа, тој доби дозвола за престој оваа година и официјално се пресели во Германија во март за да живееме заедно. Инаку, меѓусебно комуницираме на англиски јазик.

Ја имав среќата на нашиот годишен одмор да бидам запросена и да остане значаен белег кој ќе го паметам до крајот на животот.“

spot_imgspot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Почина 25 годишен професионален војник синоќа во Скопје !!

Синоќа во Клиниката за анестезија, реанимација и интензивно лекување КАРИЛ почина професионалниот војник А.Ј. (25), соопшти Генералштабот на Армијата на Македонија. Војникот беше еден...

Неготинчанец ја запалил семејната куќа оти бил скаран со неговиот татко и мајка !!!

Дваесет и седумгодишен неготинчанец со иницијали М.А. доби кривична пријава од полицијата, откако предизвика пожар во домот на неговите родители, и покрај судската забрана...

Aлбански репрезентативец ги пцуеше Македонците и Србите по натпреварот против Хрватска

Албанија се спаси од пораз против Хрватска со гол во 95. минута (2-2), но натпреварот го одбележаа провокативни пораки од трибините, а уште поголем...

Луѓето над 40 години треба да работат само 3 дена во неделата

Истражување од 2016 година, објавено неодамна, открива дека од луѓето над 40 години може да се добијат најдобри резултати на работа ако тие работат...