19.9 C
Ohrid
петок, јуни 14, 2024
ПочетнаМакедонијаОставени коли насекаде низ Клинички центар, нема место за паркинг

Оставени коли насекаде низ Клинички центар, нема место за паркинг

Жител на Куманово до Тв Телма испрати фотографија од преполниот простор во Клиничкиот центар каде не може да се најде место за паркирање.

-Се стои во место, има паркирани автомобили и во ленти за движење, а не може ниту да се излезе. Терминот за преглед на онкологија ќе ми заврши, а јас не може ниту да паркирам. На влезот во Клинички нема никаква ознака дека паркингот е преполн или да се запали црвено светло и да не се пуштаат возила внатре, ни изјави овој пациент кој сега бара место за паркирање надвор од кругот на клинички центар, кој морал да плати и 30 денари за услугата која не ја искористил.

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Сиљановска не знае колку чинело патувањето во Берлин

Претседателката Гордана Сиљановска Давкова денеска во изјава за медиумите, а по прашање во врска со нејзиното патување во Берлин каде што учествуваше на Конференцијата...

Бајден: Нема да го помилувам мојот син ниту да му ја ублажам казната

Американскиот претседател Џо Бајден нема да го помилува својот син Хантер или да му ја ублажи казната за три кривични дела поврзани со купување...

Двојно убиство доцна вечерва ја потресе Македонија

Двојно убиство се случи вечерва во еден град од источниот дел од државата, дознава 24инфо.мк. Жена на возраст од 37 години со нож го усмртила...

Македонската јавност згрозена: Четири лица тепале мајка пред нејзините деца

На 17.05.2024 во Виница, пријавените физички ја нападнале М.Р.(31) пред нејзините малолетни деца. Надворешната канцеларија за криминалистички работи Виница поднесе кривична пријава против С.Д.(35) од...