5.9 C
Ohrid
петок, октомври 15, 2021
Почетна Македонија Полицијата ја сопре Брзата Помош за да може Заев да помине?!

Полицијата ја сопре Брзата Помош за да може Заев да помине?!

Translate (Eng):[gtranslate]

“Ситиот не му верува на гладниот”
И кога се работи за човечки живот приоритет имаат владините возила во оваа држава. Таква драма се случи утрово кога полицијата го сопре возилото на Брзата Помош пред влезот на Клиничкиот Центар Мајка Тереза за слободно да може да поминат владините возила, зошто болниот може и да почека не е можеби и толку хитно што го носат во болница?!  Видео Тука

РЕКЛАМА
- Реклами -