19.4 C
Ohrid
четврток, јуни 13, 2024
ПочетнаМакедонијаПолицијата ја сопре Брзата Помош за да може Заев да помине?!

Полицијата ја сопре Брзата Помош за да може Заев да помине?!

“Ситиот не му верува на гладниот”
И кога се работи за човечки живот приоритет имаат владините возила во оваа држава. Таква драма се случи утрово кога полицијата го сопре возилото на Брзата Помош пред влезот на Клиничкиот Центар Мајка Тереза за слободно да може да поминат владините возила, зошто болниот може и да почека не е можеби и толку хитно што го носат во болница?!  Видео Тука

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Апел на социјалните мрежи за исчезнато младо момче од Битола

На социјалните мрежи се шири апел за младо исчезнато момче во Битола. -Исчезнато е лицето Стефан Ангеловски од населба. Г. Оризари, висок 190см. тежок околу...

Преку проектот „За сите деца“, Општина Охрид за прв пат организира богата културно-забавна програма посветена на најмладите охриѓанчиња

Преку проектот „За сите деца“, Општина Охрид за прв пат организира богата културно-забавна програма посветена на најмладите охриѓанчиња и најмладите гости кои летуваат во...

Маж и жена фатени при грабеж на црква во Радовиш

На 10.06.2024 во 13.30 часот во Радовиш, полициски службеници од Одделението за внатрешни работи Радовиш ги лишиле од слобода С.Р.(37) од Република Хрватска и...

Отровна змија касна турист во Охрид- Во болницата немало противотров

Турист од Холандија бил каснат од отровна змија во Охрид, но поради недостиг на серум во охридската болница, бил транспортиран со санитетско возило до...