5.9 C
Ohrid
петок, октомври 15, 2021
Почетна Македонија Помирувањето со соседна Бугарија треба да започне со поклонување на нивните државници...

Помирувањето со соседна Бугарија треба да започне со поклонување на нивните државници пред споменикот на Ваташа. (Видео)

Translate (Eng):[gtranslate]

Зоран Заев е меѓу првите градоначалници кој го почна трендот на брусење на споменици каде пишува бугарски фашистички окупатор. Ние сме за реципроцитет и ако бугарската држава е навистина искрена, тогаш треба да се почне со поклонување на бугарските државници, да речеме, пред споменикот на Ваташа.”

#ЛевицаОдПарламент
Видео Тука

РЕКЛАМА
- Реклами -