5.9 C
Ohrid
петок, октомври 15, 2021
Почетна Македонија Во Битола промовирана првата SN VISA card, основана со домашен капитал СН...

Во Битола промовирана првата SN VISA card, основана со домашен капитал СН Финансиско друштво и СИЛК Роуд банка

Translate (Eng):[gtranslate]

Денес во Битола, промовирана првата SN VISA card, која е резултат на партнерска соработка помеѓу првата Финтек компанија во Македонија, основана со домашен капитал СН Финансиско друштво и СИЛК Роуд банка.
Оваа картичка се добива во апликационен процес со клиентот кој трае само 15 минути, што всушност претставува најкраток рок на чекање до кеш кој е познат на овие простори.

РЕКЛАМА
- Реклами -