19.9 C
Ohrid
петок, јули 19, 2024
ПочетнаМакедонијаЕве кои три девојки се засилување на ЖФК ЏИ-ЏИ

Еве кои три девојки се засилување на ЖФК ЏИ-ЏИ

Женскиот фудбалски клуб ЏИ-ЏИ доби засилување. Од Клубот на социјалните мрежи информираа за тројната среќа во клубот.

„Овие три девојки се и тројна среќа на клубот.
Од срце им посакуваме добредојде на фудбалерките :
– Александра Алексиеска
– Лабина Јаневска и
– Викторија Игнатовска во сениорскиот тим ,
на кој ќе му донесат зајакнување во нападот и средниот ред , а воедно им посакуваме многу среќа и успех во фудбалската кариера и заедно до остварување до посакуваната цел“ – стои во објавата на социјалната мрежа Фејцбук

spot_imgspot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Силно невреме го зафати Скопје: Кровна конструкција се заплетка на кабли од далновод.

Поради силното невреме кое го зафати Скопје, дел од кровна конструкција заврши на далновод. Кровната конструкција која ветрот ја оддува се заплетка во каблите од...

Украден калашников од полициската станица во Скопје

Во полициската станица во Карпош украдено е автоматско оружје „калашников“ брифираат извори на Порталикс. Информацијата ја потврди и МВР кои велат дека од 19 јуни...

При контрола на ноќен клуб во Тетово пронајдени 32 жени од Русија, Молдавија, Украина, Косово, Албанија, Србија, Словенија и Казахстан

Полициски службеници од СВР Тетово при контрола на ноќен клуб во тетовско Горно Седларце на 17/18.07 во периодот од 23:30 до 5 часот изутрината...

Бајден е позитивен на ковид-19, ќе паузира од кампањата

Американскиот претседател Џо Бајден е позитивен на ковид-19, потврди Белата куќа. Веста е објавена откако Бајден не се појавил на настан поврзан со претседателската...