19.9 C
Ohrid
петок, јуни 14, 2024
ПочетнаМакедонијаКомпаниијата Ecolog International од Тетово денеска донираше 10 амбулатни возила на Здравствените...

Компаниијата Ecolog International од Тетово денеска донираше 10 амбулатни возила на Здравствените установи во Македонија.

Компаниијата Ecolog International од Тетово денеска донираше 10 амбулатни возила на Здравствените установи во Македонија.

На настанот приссутвуваа преставници од државните институции, и претставници од менаџментот на компанијата.

Амбулантните возила се опремени со целата потребна опрема, а ќе бидат на располагање на оние кои имаат потреба од нив.
Тв21

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Сиљановска не знае колку чинело патувањето во Берлин

Претседателката Гордана Сиљановска Давкова денеска во изјава за медиумите, а по прашање во врска со нејзиното патување во Берлин каде што учествуваше на Конференцијата...

Бајден: Нема да го помилувам мојот син ниту да му ја ублажам казната

Американскиот претседател Џо Бајден нема да го помилува својот син Хантер или да му ја ублажи казната за три кривични дела поврзани со купување...

Двојно убиство доцна вечерва ја потресе Македонија

Двојно убиство се случи вечерва во еден град од источниот дел од државата, дознава 24инфо.мк. Жена на возраст од 37 години со нож го усмртила...

Македонската јавност згрозена: Четири лица тепале мајка пред нејзините деца

На 17.05.2024 во Виница, пријавените физички ја нападнале М.Р.(31) пред нејзините малолетни деца. Надворешната канцеларија за криминалистички работи Виница поднесе кривична пријава против С.Д.(35) од...