22.9 C
Ohrid
четврток, јули 18, 2024
ПочетнаМакедонијаШилегов убедлив фаворит на локалните избори, тврдат од неговата партија

Шилегов убедлив фаворит на локалните избори, тврдат од неговата партија

Кандидатот за градоначалник на Град Скопје од СДСМ, Петре Шилегов денеска го потпиша Кодексот за фер и демократски избори.

– Денеска со дел од кандидатите за градоначалник на Град Скопје, го потпишавме Кодексот за фер и демократски избори. Со потписниците на овој Кодекс, заеднички се обврзавме дека изборната кампања ќе ја водиме во фер и демократски услови, кои подразбираат доследно почитување на Уставот и законите во текот на целата кампања, истакна Шилегов.

„СДСМ како и досега, на овие избори ќе води фер и позитивна кампања со која пред граѓаните ќе даде отчет за сработеното и ќе ги промовира програмите кои носат напредок за општините.

Со најдобрата кадровска и програмска понуда, СДСМ е убедлив фаворит и извесен победник на претстојните избори на кои граѓаните ќе ги потврдат успешните политикии ќе одберат развојот на општините да продолжи со СДСМ“ – информираат од партијата.

spot_imgspot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Силно невреме го зафати Скопје: Кровна конструкција се заплетка на кабли од далновод.

Поради силното невреме кое го зафати Скопје, дел од кровна конструкција заврши на далновод. Кровната конструкција која ветрот ја оддува се заплетка во каблите од...

Украден калашников од полициската станица во Скопје

Во полициската станица во Карпош украдено е автоматско оружје „калашников“ брифираат извори на Порталикс. Информацијата ја потврди и МВР кои велат дека од 19 јуни...

При контрола на ноќен клуб во Тетово пронајдени 32 жени од Русија, Молдавија, Украина, Косово, Албанија, Србија, Словенија и Казахстан

Полициски службеници од СВР Тетово при контрола на ноќен клуб во тетовско Горно Седларце на 17/18.07 во периодот од 23:30 до 5 часот изутрината...

Бајден е позитивен на ковид-19, ќе паузира од кампањата

Американскиот претседател Џо Бајден е позитивен на ковид-19, потврди Белата куќа. Веста е објавена откако Бајден не се појавил на настан поврзан со претседателската...