5.9 C
Ohrid
петок, октомври 15, 2021
Почетна Македонија Шумската полиција од Охрид откри 3,5 m3 бесправно складирани дабови огревни дрва...

Шумската полиција од Охрид откри 3,5 m3 бесправно складирани дабови огревни дрва !!!

Translate (Eng):[gtranslate]

При контрола на Шумската полиција од Охрид вчера на 23 септември во дворно место во с. Велмеј општина Дебрца откриени се 3,5 m3 бесправно складирани дабови огнени дрва. Бесправно складираните дрва се одземени, а против сторителите ќе биде поднесена соодветна пријава до Основниот суд во Охрид.
Ohrid1

РЕКЛАМА
- Реклами -