22.3 C
Ohrid
недела, јуни 23, 2024
ПочетнаМакедонијаКондовски го презентира докторскиот проект во рамки на Годишната конференција на студентите...

Кондовски го презентира докторскиот проект во рамки на Годишната конференција на студентите на трет циклус студии на универзитетот „Св. Климент Охридски“ – Битола

Особена чест и задоволство ми беше да го презентирам мојот докторски проект во рамките на Годишната конференција на студентите на трет циклус студии на универзитетот „Св. Климент Охридски“ – Битола, која денеска се одржа во Охрид.
Истражувајќи како дел од докторските студии на отсекот осигурување на Факултетот за туризам и угостителство при битолскиот универзитет, се посветив на изработката на независен истражувачки труд на тема „Влијанието на осигурувањето врз економскиот раст: Панел анализа на избрани земји од Југоисточна Европа“.
Чест ми е што заклучоците од истражувањето ги изложив пред еминентни претставници на академската фела во рамките на посебна сесија на научната конференција „Улогата на високото образование во развојот на општеството“ која ја
организира Универзитетот „Св. Климент Охридски“ – Битола.
Денешната презентација е уште едно скалило кон конечна одбрана на докторатот, која ми претстои, како заокружување на напорите за испитување на влијанието на осигурителната индустрија врз економскиот раст.

spot_imgspot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Битолчани масовно ја поддржаа парадата на вистинските вредности, домот, родителите и фамилијата

ВИСТИНСКА ПАРАДА НА ГОРДОСТА ! ДОМ , СЕМЕЈСТВО , РОДИТЕЛИ – МАЈКА И ТАТКО ! ЗАГАРАНТИРАНА ИДНИНА ВРЕДНОСТИ ДАДЕНИ ОД БОГА И ВРЕДНОСТИ ПО КОИ ТРЕБА ДА ГИ...

Познат идентитетот на младата Македонка која почина во страотната сообраќајка во Грција

Фејсбук групата „Бабам Битола“ објави фотографија и го објави идентитетот на младата битолчанка која загина во сообраќајната несреќа што се случи вчера на автопатот...

28-годишна прилепчанка синоќа уапсена поради напад на полициски службеник

На 21.06.2024 во 22.30 часот на бул.„Гоце Делчев“ во Прилеп, полициски службеници од ОВР Прилеп ја лишиле од слобода С.К.(28) од Прилеп. Имено, претходно таа...

АС: Заврши Европското првенство за Даку

Даку по националистички скандирања „Е.и ги Македонците…, е.и ги Србите…“ наиде на осуда од целата европска фудбалска јавност, па и од албанските фудбалски аналитичари,...