21.8 C
Ohrid
сабота, јули 20, 2024
ПочетнаСветТој е еден од топ 14 јутубери во светот, заработува многу но...

Тој е еден од топ 14 јутубери во светот, заработува многу но и донира

Тој е еден од 14 најдобро рангирани јутубери во светот судејќи по тоа колку следбеници му се претплатени односно по “Subscribe”. Заработува многу но и многу донира.

23 годишниот Џими Доналдсон (23) познат како Мистер Бист (MrBeast) е еден од најуспешните јутјубери на сите времиња, бизнисмен и филантроп.

Џими почнал да снима видеа во 2012 г., а најчесто снимал видеа од видеоигри. Денес има 69,3 милиони следбеници на главниот канал, речиси 22 милиона на каналот посветен за видеоигри и приближно 30 милиони на други четири канали.

Заработува многу, но парите не ги троши на луксузни производи и одмори. Тој троши 4 милиони долари месечно на своите видеа, во кои често им донира големи суми на следбеници.

Џими изјавил дека сака да заработува повеќе само за да прави подобри видеа и да го развива каналот, но не сака да заработува за себе. Затоа троши многу време истражувајќи го „Јутјуб“ за да направи подобри видеа.

Од неговите видеа може да се види како Џими донира автомобили, пари на лица што останале без работа, па дури и цела куќа на доставувач на пица.

Погледнете како на случајни минувачи им дава кредитни картички.

spot_imgspot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Амбасадорот на Република Турција (Турк Фатих Улусој, во прва официјална посета на Општина Охрид.

Амбасадорот на Република Турција (Туркије), Фатих Улусој, кој беше во прва официјална посета на Општина Охрид. Графоначалникот Пецаков на средбата со Н.Е. разговараше за можностите...

Ангелов им додели благодарници на странските пилоти кои помагаат во гаснењето на пожарите

Синоќа (петок, 19.07.2024), на храбрите пилоти од Романија, Словенија, Хрватска, Србија и Црна Гора, кои ни помагаат во справување со огнената стихија, во знак...

Таравари го именува доктор Горан Маркоски за нов дирекор на Општата болница во Охрид.

Министерот за здравство, д-р Арбен Таравари изминатите неколку дена именуваше нови в.д. директори во следните јавни здравствени установи: – Клиничка болница Битола, Ненси Лозанче – Институт...

Пожарникари утрово го извлекоа телото на давеникот во Дојранското Езеро

Во раните утрински часови извлечено телото на мажот кој вчера се удави во Дојранско Езеро. Тројца пожарникари од ТППЕ Струмица утрово го извлекле телото. од СВР...